ČSAD Hodonín a.s. významný zaměstnavatel v našem regionu zaznamenal dobrý rok

Skončil rok 2016, jak ho ze své pozice hodnotíte? Co bylo pro Vaši společnost úspěchem?

Přestože ještě nemáme konečný auditovaný výsledek hospodaření, rok 2016 hodnotím jako velmi dobrý rok z hlediska hospodaření naší společnosti. Na kladném hospodářském výsledku se podílely prakticky všechny činnosti:

osobní doprava, mezinárodní a vnitrostátní kamionová doprava, autorizovaný servis vozidel DAF, provoz autosalonů CITROËN a KIA, expresní přeprava kusových zásilek TOPTRANS, celní služby a obchod s pohonnými hmotami včetně provozu veřejných čerpacích stanic.

Dá se říct, co bylo nosným pilířem Vaší společnosti v roce 2016? Která součást společnosti byla vlajkovou lodí a proč?

I když říkám, že na dobrém výsledku se podílely všechny činnosti, přesto nejlepších hospodářských výsledků dosáhla distribuce kusových zásilek TOPTRANS a kamionová doprava. Obě tyto činnosti takzvaně „jedou".

Mají dostatek zakázek.

Jak vnímáte trh nákladní dopravy ve střední Evropě, je stále prostor k růstu?

Prostor k růstu by byl, protože ekonomice se zatím daří, ale jsou tady omezující faktory - nedostatek řidičů a ochranářská politika vyspělých států zaváděním tzv. minimálních mezd proti nám dopravcům z východní Evropy.


Jaké novinky chystá Vaše společnost do roku 2017? Jaký z Vašeho pohledu tento rok bude?

Očekáváme, že v roce 2017 dojde oproti roku 2016 k mírnému poklesu růstu ekonomiky ČR. Přesto bychom rádi udrželi trend v hospodaření jako v minulém roce, tzn. skončit v hospodaření se ziskem.

Umíte odhadnout, kolik nových zaměstnanců budete v roce 2017 hledat?

Činnosti jsou personálně stabilizované, záleží na fluktuaci řidičů a také na tom, jak bude vyhodnoceno výběrové řízení ve veřejné dopravě v Jihomoravském kraji. To má dopad i na zvýšení počtu zaměstnanců.

Co bude na konci letošního roku takové to splnění cílů a plánů?

Další stabilizace firmy a pozitivní sociální klima ve firmě -  předpoklady pro to jsou.